Menu
Dnes je 29. 1. 2020 svátek slaví Zdislava, zitra Robin
kikiriky.cz

Pálení čarodějnic a pohádkový les

Každý rok se sejdeme na Kozinci. Vše odstartuje lampionový průvod od obecního úřadu. Potom se děti postupně vydávájí na cestu pohádkovým lesem, kde plní různé úkoly od pohádkových postaviček. Nejvíce se však děti těší na stálého obyvatele lesa Kozince - na vodníka Brekeke!

Poté si dodají odvahy i dospělí a absolvují pohádkovou trasu i oni. Každá z postaviček je odmění něčím na posilnění a tak někteří tu trasu obcházejí i hodinu :-).

Mezitím se na malém ohníčku opékají buřty, povídá se a čeká se na zapálení hlavního ohně, na kterém je postava čarodějnice. Na Kozinci je vždy dobře. A tak zpěv slavíků doprovází poslední  ůčastníky této akce při cestě domu. 

 

Rok 2018 - pálení čarodějnic s pohádkovým lesem:

Sněhurka a sedm trpaslíků

Rok s rokem se sešel a v naší obci se uskutečnil Čtvrtý pohádkový les, který se nesl v duchu pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků. Letos navštívilo náš Kozinec rekordních 80 dětí. Je to vůbec poprvé, kdy na naši dětskou akci přišlo tolik malých účastníků a užilo si doslova pohádkové odpoledne. 

Začalo se průvodem od obecního úřadu, který vedla Žaneta, přes zástavbu novostaveb až na Kozinec. Celá vesnice dorazila až ke zlé královně = Dáše, která stála u svého oblíbeného zrcadla, kde všechny na naší akci přivítala. Poté začal být v povzdáli někdo slyšet, jak si zpívá. A hle! Po cestičce přišlo 7 trpaslíků v čele se Sněhurkou, kteří prošli kouzelným zrcadlem, a rovnou si to namířilo na svá stanoviště. První stanoviště měl připravený Rejpal = Dáša, posléze Šmudla = Nina, Prófa = Jana, Kejchal = Petr, Dřímal = Jana, Stydlín = Lukáš, Štístko = Martin a nakonec kdo jiný, než naše Sněhurka = Vlasta. A celý pohádkový les mohl začít. Každé dítko při průchodu zrcadlem obdrželo od zlé královny kartičku, kde na jedné straně byla vyznačena jednotlivá stanoviště. Druhá strana byla využita pro pozvánku na další akci, kterou bude dětský den na téma Piráti a námořníci. Každý kdo splnil úkol u postaviček, dostal podpis do kartičky a mohl si vybrat nějakou drobnost za splnění. Jakmile prošlo poslední dítko touto cestou, šli pohádkové postavičky vyhodnotit soutěže.

Tento rok byly vyhlášeny dvě: dívky měli přinést zrcátko, chlapci trpasličí čepku s vousy.  Pohádkové postavičky měli i tento rok velmi těžký úkol vybrat tři a tři nejhezčí výtvory, neboť všechny byly moc krásné. Poté se zapálila velká fatra s čarodějnicí.

Průběžně po absolvování pohádkové cesty se mohli děti i dospělí občerstvit u Evy, Tomáše, Marušky a Luboše, kde bylo od OÚ poskytnuto zdarma 20 kg buřtů, chleba a nealko pití. Vše se snědlo. Pro dospělé náš Miloš i tento rok točil pivo. Točil v novém - ve vozíku od Švejka. Viktor pouštěl hudbu a všichni se bavili.

Pohádkový les se dle tradic otevřel opět i pro dospělé účastníky. Za každý splněný úkol obdrželi malou odměnu - malého panáčka na kuráž. Celý pohádkový les skončil cca v půl 10, kdy následovalo odpálení malého ohňostroje.

Ale jestli si myslíte, že tím akce skončila, tak nikoliv. Mnoho lidí zůstalo a dále se bavilo. Poslední návštěvnicí prý odcházeli okolo 3 hodiny ranní J.       

Tímto Všem návštěvníkům děkuji za účast a účinkujícím za spolupráci, protože bez Vás by to prostě nešlo.

Za zapůjčení kostýmů patří velké díky paní Marcele Slámové a její půjčovně http://www.kralovstvimasek.cz

Čarodějnice z minulých ročníků
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace