Menu
Dnes je 29. 1. 2020 svátek slaví Zdislava, zitra Robin
kikiriky.cz

O nás

Jsme poměrně malá skupina nadšenců, která vznikla tak, že před několika lety každý z nás připravoval příležitostně nějaké akce, které měly pěkný ohlas. Po první velké Vyšehněvické pouti v roce 2015  jsme se spojili a začali pořádat anebo se podílet na kulturních a sportovních akcích. Naše počínání by však nebylo zdaleka tak plodné, nebýt skvělé podpory a porozumění od obecního zastupitelstva a starostky obce. Věříme, že děláme radost  jim, ale i všem našim sousedům a hostům.

Obec byla vždy kulturně aktivní, avšak náhoda tomu chtěla a sešli se lidé, kteří byli a jsou stále ochotni dát tradičním akcím něco navíc, jakousi přidanou hodnotu. Vznikla kulturní komice obce Vyšehněvice. Kulturní komise (KK) prodělala svůj vývoj a dnes ji tvoří tito lidé, kteří se největší měrou podílí na její činnosti (Petr Kopáč, , Jana Bobková, Eva Kolmanová  a další dobrovolníci kterým není lhostejný kulturní život v obci). Studnicí nepřeberného množství nápadů a fantazie je ovšem Petr Kopáč. Jeho nadání se promítá do mnoha akcí, ať jsou to originální výzdoby interiérů akcí, květinové výzdoby, soutěže. Zkušenosti s moderováním, fotografováním a v neposlední řadě kontakty se známými a nebo zajímavými osobnostmi. Za krátký čas se o nás několikrát v souvislosti s kulturou psalo v regionálním tisku, hovoří se o nás v radiu a zájem o naše dění má i regionální televize. Lidé z daleka se jezdí dívat na náš překrásný osvětlený vánoční strom a především na raritu v širokém okolí, slaměný betlém. 

Ve Vyšehněvicích se v současné době konají pravidelně tyto kulturní akce:

Hasičský ples (pořádají místní hasiči)

Vyšehněvická pouť

Dětský maškarní karneval

MDŽ aneb Muži Děkují Ženám

Pálení čarodějnic a pohádkový les

Dětský den

Svetrování aneb tvořivá dílna pro každého

Vyšehněvické kulinářské soutěže

Advent-rozsvícení stromečku

Mikulášská besídka

Vítání občánků ( pořádá paní starostka)

Setkání seniorů (pořádá paní starostka)

Turnaj v ping pongu ( místní muži)

Nohejbalový turnaj (Místní muži)

Mimo jiné pořádáme i příležitostné akce:

cyklovýlety, výlet na sněžku, zájezdy do divadel

 

Kulturní komise vydává pravidelně, nejméně třikrát do roka, kulturní zpravodaj KIKIRIKÝ.

Ve Vyšehněvicích máme spoustu aktivních občanů ochotných se nejenom společenských akcí účastnit jako diváci. Máme kolem sebe mnoho dobrých lidí, kteří jsou ochotni nám pomáhat s přípravami, organizací i vystoupením, dokonce se závěrečným úklidem po akcích. Za to vše patří všem aktivním lidem velké DÍK!

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace