Menu
Dnes je 29. 1. 2020 svátek slaví Zdislava, zitra Robin
kikiriky.cz

Advent

Jednou z nejstarších novodobých tradic je zahájení adventního času va návsi U Křížku. Každoročně se sejde celá obec a přijede mnoho lidí z okolí, aby si nenechali ujít tuto jedinečnou událost. Po krátkém přivítání od paní starostky zazní koledy v podání dětí, z některé okolní základní školy. Všichni se těší na jedinečný slaměný betlém, děti posílají dopis ježíškovi v Ježíškově poště, rozsvítí se světlo štěstí... 

ADVENT 2018

Letos, již po dvanácté, jsme zahájili advetní čas. Akce proběhla 1. 12. 2018 u našeho "Křížku". Tentokrát, jako tenká nitka, se celým večere proplétala dobročinnost s názvem: "Jsme s Kačenkou".  

Fotografie z této akce naleznete níže.

Dobročinná dílna 2018 

Dne 25. 11. 2018 jsme tvořili a pekli na advent pro dobrou věc. 23 nejlepších cukrářek z Vyšehněvic upeklo perníčky, linecké, pracny, košíčky s polevou, kokosové cukroví, dále nepečené kuličky a další dobroty. Také 200 ks medvídka s mandlí - symbol letošního adventu u nás s názvem "Jsme s Kačenkou". 10 šikovných dětí tvořilo se 4 dospělými přáníčka, ozdoby, krabičky - rovněž vše pro Kačenku. Velká společná fotografie je i s Kačenkou a jejími rodiči. Přijďte již tuto sobotu 1. 12. od 16 hodin na zahájení adventního času ve Vyšehněvicích. Když nakoupíte něco z našich výrobků, pomůžete podpořit dobrou věc, pomůžete malé holčičce a jejím rodičům překonávat překážky, které jim život do cesty postavil. Děkujeme, že nejste lhostejní. Kulturní komise obce Vyšehněvice.

Fotografie z této akce naleznete níže.

Andělský advent 2017

jedenácté zahájení adventního času u nás ve Vyšehněvicích bylo opět jiné. Kolem páté hodiny se po krátkém proslovu naší paní starostky celá obec zahalila do tmy, na chvíli zhaslo i pouliční osvětlení. Zakrátko se v dálce na střeše domu Černíkových zjevil bílý anděl. Přinesl nám z nebe světlo štěstí, které nám s požehnáním seslal na zem mezi smrtelníky. Celý "zahajovací ceremoniál" doprovázela překrásná hudba, a tak ne jedno oko se lesklo dojetím. Na Návsi se mezi lidmi pohybovali andělé, kteří rozdávali dětem tematické čelenky. Dospělým udělalo radost velké množství bramboráků, koblih, vánoček a horkých nápojů. Vzápětí se rozzářil náš vánoční strom (tak krásně osvícenou jedli jen tak nikde nemají) a současně se rozsvítil i betlém. Vyšehněvický slaměný betlém se již stal vyhledávaným místem výletů a zastavení i přespolních. Letos se opět rozrostl o figuru pštrosa. A jak jinak, než v životní velikosti. Jeho výroba trvala několik dní, kovovou kostru připravil náš šikovný soused Vítek Černý s pomocí Lukáše Špitálskýho. Ostatní členové KK si další víkend vykasali rukávy a pustily se do obalování figur slámou. Další šikovné ruce Lubošů Petržilkových, J. a J. Exnerových, P. Balšaje, L. Kolmana, J. Černík (snad jsem nezapomněl na nikoho) celé dopoledne stavěli a dolaďovali betlém, Ježíškovu poštu, stánky na občerstvení. Mezitím další parta pomocnic (D. Krejčová, D. Marková, M. Černíková, L. Danihelková, J. Exnerová, M. Semelková, Ž. Černá) smažila bramboráky z obrovského množství těsta. Ani letos nechybělo světlo štěstí. Dostalo svou novou schránku, jakousi malou kapličku, kterou vyrobil L. Kolman. Byla vystlaná mechem, ozdobená bílými květy a velkou svící, od které si mohl každý zapálit světlo štěstí a darovat jej někomu, kdo ho potřebuje. Atmosféra byla jako vždy neopakovatelná a nedá se slovy popsat, to se musí zažít. Takže 1. 12. 2018 na viděnou zase U křížku.

PS: Speciální poděkování Nině Černíkové a Pepovi Černíkovi za umožnění a realizaci zjevení bílého anděla.

kontaktní formulář
Povinná pole

Údaje zaslané tímto formulářem budou použity pouze pro zpracování Vašeho požadavku.

galerie
Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace